🔸در حوزه شهرستان چهار شورا و سه شهرداری  داریم و یک شهرداری در روشناوند در آستانه تاسیس داریم . 🔸 حمایتهای لازم از شهرداری ها در اعتبارات سال ۹۸ انجام شده به گونه ای که حدود ۶ میلیارد برای شهرداریها و حدود ۳ونیم میلیارد برای دهیاریها داشتیم. 🔸در حوزه بنیاد مسکن اقدانات موثری در حوزه […]

🔸در حوزه شهرستان چهار شورا و سه شهرداری  داریم و یک شهرداری در روشناوند در آستانه تاسیس داریم .
🔸 حمایتهای لازم از شهرداری ها در اعتبارات سال ۹۸ انجام شده به گونه ای که حدود ۶ میلیارد برای شهرداریها و حدود ۳ونیم میلیارد برای دهیاریها داشتیم.
🔸در حوزه بنیاد مسکن اقدانات موثری در حوزه تسهیلات احداث واحدهای مسکونی و بیش از ۹ هزارتن قیر برای آسفالت معابر روستایی داشته ایم.
همچنین تسهیلات برای ۱۷۰ واحد مسکن محرومین پرداخت می گردد
🔸در ۵۸ روستا طرح هادی اجرا شده است.
🔸در موضوع اشتغال تاکنون ۱۰۴۱ نفر اشتغال پایدار داشته ایم.
🔸در حوزه راههای ارتباطی در دوسال گذشته بخشنامه دولت مبنی بر جلوگیری از ایجاد پروژه های جدید وصول شده که فعلا پروژه های جدید تعریف نمی شود.
🔸 جاده زیارت حدفاصل شهر کاخک تا امامزاده کارشک، کد دار شده و درصدد بازگشایی این محور هستیم حتی ورزش و جوانان راهم پای کار می آوریم تا از این جاده بعنوان جاده سلامت در بحث پیاده روی نیز استفاده شود .
🔸بدنبال تخصیص اعتبار برای ارتقاء و بهسازی جاده کاخک کریمو هستیم
🔸خوشبختانه با پیگیری های فراوان معضلات و محدودیت های قنات قصبه در بخش کاخک کاهش پیدا کرده است.
🔸 انشاءا…گازرسانی به صنایع انجام خواهدشد. گازرسانی به پنج روستای باقیمانده بخش کاخک تا ۳ ماه آینده عملیاتی می شود. همچنین چهار روستا در بخش مرکزی نیز گازرسانی می شود که مجموعاً حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه برای دولت در بر دارد
🔸در حوزه برق نیز اعتبار لازم برای مکانهای مورد نیاز کاخک از جمله برق پشت مصلی گذاشته خواهد شد .
🔸پروژه فروسیلیس بخش زیادی از اشتغال جوانان حل خواهد شد
🔸یکی از مشکلات امروزی خروج نخبگان از شهرستان با توجه به وجود ظرفیت دانشگاهی گناباد است ،باید نخبگان و فارغ التحصیلان به تناسب در شهرستان جذب شوند.تاکید ما بر این است تا شوراها به این امر بپردازند و در این زمینه سیاست گذاری کنند.
🔸برای سرمایه گذاران بایستی اعتماد سازی کنیم. متاسفانه کاشی هستی در منطقه بدنام شده و از توان سرمایه گذار فعلی خارج است و با جذب سرمایه گذار جدید باید واگذارشود.
🔸با خرد جمعی تلاش کنیم تا شرایط برای سرمایه گذاران بیش از پیش فراهم شود.
🔸شوراها بانک اطلاعاتی از افراد سرمایه گذار و تاثیر گذار تهیه کنند و طی برگزاری جلسه ای از آنها جهت سرمایه‌گذاری حمایت شود و ظرفیت ها را در اختیار آنها قرار دهیم.
🔸از پروژه دهکده آبی خندان بخاطر سیاست های غلط در گذشته متاسفانه پای ایشان به دادگاه بازشد و پروژه را با دلسردی رها نمود ، با همت و حمایت همه جانبه مهندس صفایی نماینده شهرستان امیدواریم این سرمایه گذار بر ادامه پروژه خود بپردازد تا شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم .
🔸کارخانه بتن توسط شهرداری ها ضروری است ،در صورت ارائه طرح و فراهم نمودن زمینه اجرای آن تسهیلات ارائه خواهیم داد.
🔸 با وجود سه کارخانه آسفالت در اختیار شهرداریهای منطقه استانداردهای لازم در پخت آسفالت اجرا و از ظرفیت این سه کارخانه بخوبی استفاده شود.
🔸بین شهرداران تفاهم نامه ای به امضا رسد تا ماشین الات شهرداری ها بخاطر کاهش هزینه ها بین یکدیگر بکارگیری شود
🔸 تدوین و تهیه طرح اقتصادی اراضی اطراف شهر کاخک در جهت رشد اقتصاد پویا ضرورت دارد ، افزایش سطح کشت گل محمدی برای درآمد پایدار نیز ایجادشود.
🔸شورای روشناوند متناسب با ظرفیت های شهرستان مطالبه گری کنند ،با برنامه ریزی منسجم و هدفمند ظرفیت مشارکتی را بالا برده و از تجربیات شوراهای شهر گناباد کاخک و بیدخت استفاده کنید .
🔸زیرساختهای شهر روشناوند را در حدتوان فراهم و حمایت خواهیم کرد.
🔸استقرار نمایندگی هلال احمر در کاخک را تا حصول نتیجه پیگیری می کنیم.
🔸طرح اقدام ملی مسکن با توجه به ثبت نام متقاضیان  ۱۴۰ نفر بیشتر واجد شرایط نیستند.
در کاخک ۲۰ نفر سهمیه داریم در حوزه بازآفرینی در کاخک متقاضی نداریم.
🔸کمیسیون ماده ۵ مگر ضرورت داشته باشد که برگزار شود.
🔸از ستاد اجرایی فرامین امام ۱۶۰ واحد مسکن به شهرستان تعلق گرفته است.
🔸فرماندار در پایان صحبتهای خود به ارائه آمار و ارقام در خصوص تعداد قطعات واگذارشده زمین به متقاضیان و سندهای مالکیت واحدهای مسکونی و همچنین تعداد مصوبات شوراهای اسلامی در سال گذشته نیز اشاره کرد.